TEMPO TIMESHEETS 7.11

07.01.2015 |  vylepšená oprávnění, lepší výkon, integrovaná nápověda a mnoho dalšího

 

Po novinkách roku 2014 přichází Atlassian s novou verzí Tempo Timesheets verze 7.11

V této verzi se vývoj zaměřil na tři oblasti: 1. zjednodušení managementu worklogů v rámci Tempo, 2. informování uživatelů, kteří jsou schopni zobrazit nebo upravit worklogy o možných dalších krocích a za 3. zlepšení výkonu při načítání časových  rozvrhů.

 

Tato nová verze 7.11 opravdu přináší spoustou nových vylepšení a funkcí. Pojďme se podívat co všechno za novinky vás čeká.

 

Vylepšení oprávnění

Prohlížení worklogů projektu

V této verzi je umožněn přístup uživateli pro zobrazení všech pracovních worklogů prostřednictvím role Tempo projektového manažera. Tato role je přiřazena na projektu, jak je popsáno na stránce JIRA Manage Project Role Membership.  Zadáním výchozího profilu pro tuto roli pro nové projekty je snadné určit, kteří uživatelé a/nebo skupiny mohou získat přístup k zobrazení projektových worklogů ve výchozím nastavení.

 

Vylepšená nastavení oprávnění Timesheet pro řízení přístupu k worklogům

V přechozí verzi Tempo Timesheets uživatelé se schválenými oprávněnimi získali přístup k zobrazení worklogů ostatních členů bez ohledu na to k jakému projektu worklog patřil. Nastavení oprávnění bylo obtížné. V této nové verzi 7.11, toto bylo usnadněno tím, že přístup k worklogům jiných uživatelů máte výhradně prostřednictvím role Tempo projektového manažera. Všimněte si, že to vyvolává problém pro administrátory JIRA, kteří budou muset určit, kdo by měl mít přístup k tomuto specifickému povolení ještě před upgradem na Tempo timesheets 7.11.

 

K upgrade je doporučeno aktivně nastudovat doporučené proaktivní akce, jelikož změny si pravděpodobně vynutí informování teamů a následné zajištění úpravy nastavení ohledně chybějících povolení a uživatelé budou pravděpodobně žádat podle svých potřeb, aby byli přidáni do role Project Management.

 

Informování uživatelů proč worklogy nelze upravovat

Když se uživatel pokusí upravit worklogy, které nelze upravovat, bude informován o důvodu, proč worklogy upravit nelze. Související informace se také ukazují uživatelům tak, že jsou odkazováni na stránku Tempo dokumentace pro získání bližšího vysvětlení, proč nemohou získat přístup k požadovanému worklogu a jaké další kroky by měli učinit pro získání oprávnění a přístupu k nim.

 

 

Použití nastavení projektových rolí pro všechny vaše projekty s lehkostí

Pokud máte velké množství projektů na instanci JIRA a je třeba použít výchozí uživatele a skupiny v roli projektového manažera Tempo všech existujících projektů, pak nyní si je můžete nastavit kliknutím na tlačítko, jak je uvedeno níže.

 

 

Integrovaná nápověda řešení

Probíhá proces zavádění integrované produktové nápovědy řešení Tempo Timesheets. Prázdné státní zprávy a informace z porušení oprávnění již byly přidány k této verzi 7.11.

 

Informujte uživatele o možných opatřeních v prázdném stavu

Uživatelé jsou nyní notifikováni prázdnou zprávou o stavu, pokud nejsou k dispozici ve zvoleném pohledu časového rozvrhu žádné údaje. Prázdná zpráva o stavu uvádí možné důvody, proč nejsou k dispozici žádné údaje a současně navrhuje několik opatření uživatelům jako doporučené kroky, jak je zobrazeno níže.

 

 

 

 

Informování uživatelů o změně nastavení oprávnění

Přidali jsme také funkci informování uživatele o nastavení oprávnění. Zpráva se nyní zobrazí v pohledu na timesheety, přibylo upozornění na uživatele bez potřebného povolení, proč nemohou prohlížit všechny worklogy. Ve zprávě jsou odkazováni na stránku dokumentace, kde mohou získat více informací a zjistit jaké jsou možné kroky nápravy.

 

 

 

 

Další vylepšení

Vylepšený výkon při načítání zobrazení timesheetů

Byl vylepšen výkon při načítání náhledů timesheetů. Je to realizováno zpožděním kontroly povolení worklogů dokud je uživatelé mohou upravovat. Tím byl zkrácen čas potřebný k načtení zobrazení timesheetů, reportů a seznamu pohledu pro všechny časové rozvrhy/timesheety. Výpočty ukazují, že průměrná doba na načtení pohledů na timesheety se značně snížila.

 

Export do aplikace Excel z pohledu časového rozvrhu/timesheetu

Mnoho uživatelů Tempo Timesheets bude s největší pravděpodobností potěšeno, že přibyla nová funkce, která jim nyní dovoluje export do Excelu přímo z pohledu timesheetu. V předchozích verzích uživatelé mohli pouze exportovat do Excelu otevřením Tempo reportu nebo zobrazením seznamu a výběrem exportu do aplikace Excel odtamtud.

 

 

Tato verze také obsahuje řadu dalších vylepšení a oprav. Podívejte se na poznámky k verzi 7.11 Tempo Timesheets pro více informací na webové adrese:

https://tempoplugin.jira.com/wiki/display/TT/Tempo+Timesheets+7.11+Release+Notes

 

Tempo Timesheets jsou integrovatelné s dalšími řešeními Tempo, včetně Tempo Planner pro lepší plánování, řízení rozpočtů a řízení portfolia. Nejnovější Folio je přírůstkem finančního řízení. Další integrace budou oznámeny již brzy.

 

Atlassian se neustále snaží o zlepšování Tempo Timesheets s každou další verzí.

 

Upgrade Tempo Timesheets je zdarma pro všechny zákazníky s aktivní licencí. Noví zákazníci mohou koupit a hodnotit Tempo Timesheets pro JIRA Server nebo JIRA Cloud přes Atlassian Marketplace na webové adrese:

https://marketplace.atlassian.com/plugins/is.origo.jira.tempo-plugin

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na obchod@onlio.com nebo kontaktujte společnost Atlassian na marketplace_zavináč_atlassian.com.

 

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio, a.s. a pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA6 sledujte web www.myJIRA.cz a @myJIRAcz na Twitteru. Kontakty: tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

 

Za team Atlassian,

Štěpán Martínek

senior marketing communications manager v Onlio

Zpět