S JIRA Data Center přežijete vše

07.04.2015 |  selhání hardwaru nebo výpadku systému se teď nemusíte bát díky malé úpravě zálohování

Od startu nabídky JIRA Data Center v červenci 2014 Atlassian dostával mnoho námětů k začlenění Disaster recovery – obnovy z havárie jako součásti této aplikace. V její nové verzi je toto již možné: S JIRA Data Center 6.4 je teď možné umístit jedno nebo vícestupňovou záložní instanci na fyzicky odlišném místě.

 

JIRA64-DisasterRecov-Hero_407x248-1

 

Plány obnovy jsou zásadní pro firmy, kterým  musí fungovat kritické programy i v případě havárie, a mnozí mezi ně řadí právě JIRU. Co se stane, pokud selže JIRA vaše? Klesne s tím i produktivita? Nyní se na tento případ můžete připravit. JIRA Data Center umožňuje duplikaci indexu, plug-inů , synchronizaci databází a další možnosti.

 

Disaster Recovery file replication

 

Udržíte vysokou dostupnost, výkon a rychlé zotavení ze selhání

V JIRA Data Center 6.4 lze mít v záložní oblasti jakýkoli počet instancí JIRA. Pokud mají srovnatelný výkon jako JIRA v oblasti primární, tak dojde-li k výpadku, pro uživatele se nic nemění. 

Rezervní JIRA se načte za stejnou dobu, jako když se hlavní JIRA restartuje. Dá se také naplánovat, jak často se na ní bude duplikovat index, abyste při nehodě nemuseli čekat, až vytvoří nový. Rezervní JIRA jej stejně jako databázi bude obsahovat, včetně zmíněných příloh a pluginů, a tak umožní plynulý přechod mezi instancemi.

Přehled o stavu záložní JIRY máte skrz kondiční kontroly (health checks) – např. o funkčnosti indexu, databáze, příloh...

 

Disaster Recovery health checks

 

Tyto funkce JIRA Data Center jsou novinkou mezi enterprise službami, určenými zejména větším a náročnějším klientům.  Zajímají vás další informace o zálohování s JIRA Data Center? Dejte nám vědět a rádi odpovíme!

 

Pro lokální podporu neváhejte kontaktovat odborníky na produkty Atlassian ve společnosti Onlio. Pro další informace o novinkách Atlassian a JIRA6 sledujte web www.myJIRA.cz.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na obchod_zavináč_onlio.com.

Kontakty: tel. ČR +420222744766 / tel. SR +421233889033 / atlassian_zavináč_onlio.com.

 

Za team Atlassian v Onlio,

Kamil Beer,

JIRA Consultant

Zpět